چگونه اینترنت اشیا (IOT) در ایفا 2016 تبدیل به یک پدیده بزرگ شد؟

دوشنبه 29 شهریور 1395 10:19 ب.ظ

 

چگونه اینترنت اشیا (IOT) در ایفا 2016 تبدیل به یک پدیده بزرگ شد؟

 • چگونه اینترنت اشیا (IOT) در ایفا 2016 تبدیل به یک پدیده بزرگ شد؟

  ورق خوردن کتاب فناوری، اینترنت اشیا وارد می شود.چگونه اینترنت اشیا  (IOT) در ایفا2016 تبدیل به یک پدیده بزرگ شد ؟ مقاله ای از کوین چا، مدیرکل شرکت  ال جی الکترونیکس در منطقه خاورمیانه و آفریقا.

  هرساله وقتی علاقمندان به فناوری در ماه سپتامبر در نمایشگاه لوازم خانگی و الکترونیک برلین (ایفا) دور هم جمع می‌شوند، منتقدان و بزرگان این عرصه سریعا به جمع بندی  پیشرفت فناوری در یک سال گذشته می‌پردازند. پیشرفتی که در یک سال گذشته در عرصه لوازم دیجیتال اتفاق افتاده است حتی از نگاه عادی‌ترین بازدیدکنندگان نیز پنهان نمانده است، اما با توجه به این روند صعودی همیشگی مردم واقعا به کدام یک از فناوری‌های جدید روی خوش نشان دادند؟

  به گمان من پیشرفت فناوری به نقطه‌ای رسیده است که دیگر تنها مربوط به یک زندگی بهتر نیست بلکه مربوط به ایجاد یک سبک زندگی بهتر برای مشتریانی است که برای خرید محصولات در صف می ایستند. در همین حال در نمایشگاه ایفا 2016 سئوال اصلی این است که این فناوری‌ها چه تاثیری روی سبک زندگی مشتریان دارند؟ یادتان باشد که نیروی محرکه پشت جذابیت‌های بصری، ارتباطات و طراحی وسایل، دیگر در مورد آسان سازی کارهای روزمره نیست بلکه در مورد پربارتر و مفیدتر کردن زندگی مشتریان و پیشرفت هر چه بیشتر در جهان اینترنتی و پر از ارتباطات امروز است. بنابراین حوزه اینترنت اشیا (IOT) تبدیل به یکی از مهمترین مباحث روز شده و تعداد بیشتری از افراد خواهان دانستن در مورد این موضوع و تجربه کردن وسایل این حوزه هستند.

  اینترنت اشیا، دانشی جدید در مورد قدرت داده های جامع و بزرگ است، داده هایی برای خلق هوش مصنوعی با قابلیت های اجرایی که بوسیله آن می‌توان سطح جدید و بالایی از بهروری را در اختیار مشتریان قرار داد. اینترنت اشیا در اصل تبدیل هر جسم فیزیکی به وسیله‌ای از نوع داده‌های دیجیتالی است. زمانی که ما یک سنسور به این وسیله‌ وصل می‌کنیم، این جسم فیزیکی مانند هر لوازم دیجیتالی دیگری شروع به فعالیت می‌کند و اطلاعات مکان، میزان مصرف و حالت کاربردی خود را منتقل می‌کند و در عین حال قابل ردگیری و کنترل کردن می‌باشد و از راه دورقابلیت شخصی سازی و بروزرسانی دارد. وقتی این وسیله با داده های بزرگ و نیز هوش مصنوعی ترکیب شود، میتواند هوشمند شود، پیش‌بینی کند، همکاری کند و حتی در مواردی مستقل عمل کند. همه این موارد با یکدیگر ارزش بیشتری به این وسیله می‌بخشند و فرصت‌های اقتصادی بی‌نظیری فراهم خواهند آورد.

  چگونگی تاثیر اینترنت اشیا به عنوان عاملی برای ایجاد دگرگونی و نیز جریان سازی برای صنایع مختلف را میتوان درچگونگی تاثیر اینترنت بر گردهم آوردن افراد، فرایندها، اطلاعات و یا هر چیزی دیگری به طور مشهود دید. اتفاقی به نام “دموکراسی اطلاعات” که پلی بین سیستم‌ها و اتفاقات جدا مانده از قبل ساخته است. به عنوان مثال در دورنمای شبکه‌های هوشمند در حال توسعه دستگاه‌ها بیشتری مجهز به سنسور می‌شوند که به شبکه ابری متصل است و قادر است در لحظه با دستگا‌های دیگر و کاربران آن به تبادل اطلاعات بپردازد و با آنها ارتباط برقرار کند.

  شاید بد نباشد از سرفصل های بعضی رویاهای مربوط به این حوزه نیز با خبر باشید؛ مثلا این که پیش بینی می‌شود که طول عمر انسان در سال‌های آینده بهبود قابل توجهی پیدا کند و انسان بتواند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشد و این حوزه ایست که اینترنت اشیا در آن بسیار کاربردی خواهد بود. این علم به مرور به سمتی میرود که توانایی های جدید را خلق کند. مثلا بیمار می‌تواند کپسولی بخورد که اوضاع دستگاه گوارش بیمار را حس کند و وضعیت سلامتی او را به دکتر از طریق اینرنت امن اطلاع ‌دهد. و نیز سنسورهای قرار گرفته روی پوست و یا قرار گرفته در لباس فرد علایم حیاتی او را هم ارسال کند.

  روند پیشرفت این فناوری برای علاقمندان به این حوزه ممکن است کند به نظر بیاید، ولی اینترنت اشیا در حال رونق گرفتن است و جهان شاهد اثرات آن خواهد بود. به عنوان رهبر فکری لوازم الکترونیکی و خانگی، شرکت ال‌جی از نقش فوق‌العاده نمایشگاه ایفا در آلمان برای شکل‌دادن به موضوعات روز صنعت آگاه است. امسال تمرکز شرکت‌ها صرفا روی ویژگی‌های محصولات نبود زیرا ویژگی‌های نظیر زیبایی ظاهری نقش کمتری درعملکرد دستگاه دارند، در عوض مزایای مربوط به سبک زندگی و وضعیت اجتماعی کلید اصلی موفقیت بودند و تعداد بیشتری از مشتریان به دنبال فناوری‌های آینده نگر بودند تا شیوه زندگی خود را بر اساس آن ادامه دهند.

  ال‌جی الکترونیکس بوسیله طیف متنوعی از محصولات فوق پیشرفته شرکت‌کنندگان نمایشگاه ایفا را تحت تاثیر قرار داد. در عین حالی که ال‌جی نقش راهبردی در صنعت تلویزیون و لوازم خانگی بازی می‌کند، قصد دارد باز هم مرزهای این صنعت را جابجا کند. فناوری سریع‌تر از همیشه در حال پیشرفت است و شرکت ال‌جی خود را متعهد می‌داند تا محصولاتی تولید کند در زمانه خود بهترین باشند و قربانی پیشرفت‌های فناوری نسل آینده نشوند. اینترنت اشیا در این راهبرد نقشی کلیدی ایفا خواهد کرد؛ و البته دور نیست رسیدن به رویاهایی که امروز نوشتن از آنها نیز بلندپروازی به نظر می رسد. همه با هم منتظر آن روز می مانیم .


 

کینگ‌مکس فروش حافظه‌های رم ZEUS DDR4 را آغاز کرد

یکشنبه 28 شهریور 1395 08:05 ب.ظ

 

کینگ‌مکس فروش حافظه‌های رم ZEUS DDR4 را آغاز کرد

 • کینگ‌مکس فروش حافظه‌های رم ZEUS DDR4 را آغاز کرد

  همزمان با ورود به فصل بهار و برای رقابیت با شرکت‌های دیگر، شرکت بزرگ کینگ‌مکس که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان حافظه‌های رم و حافظه‌های جانبی می‌باشد، از جدیدترین حافظه‌های رم خود با نام ZEUS DDR4 رونمایی کرده و قصد دارد آنها را در رنگ‌های متنوع و مختلف وارد بازار نماید. قدرت بالا و همینطور و سیستم خنک‌کنندگی بسیار خوب این رم‌ها با وجود هیت‌سینک‌های با کیفیت، از ویژگی‌های اصلی این محصولات به حساب می‌آیند. سازندگان قصد دارند این محصولات را در مدل‌های مختلف و با سرعت‌های 2800، 3000 و 3200 مگاهرتز و در حجم‌های 4، 8 و 16 گیگابایت در اختیار کاربران قرار دهند.

  امکان استفاده از این رم‌ها به صورت دوکاناله نیز وجود دارد و کاربران می‌توانند با به کارگیری دو ماژول 16 گیگابایتی، از سرعتی فوق‌العاده بالا برخوردار شوند. همزمان با عرضه‌ی این محصولات، سازندگان خط رم‌های ZEUS DDR3 را نیز با مدل‌هایی جدید و با سرعت‌های 1600، 1866 و 2100 مگاهرتز گسترش داده و تمامی آنها را با توانایی پردازش در ولتاژها و تاخیر زمانی‌های پایین، آماده‌ی اورکلاک نیز نموده است. هدف اصلی کینگ‌مکس از تولید این حافظه‌های رم، ترغیب خریداران به ارتقاء دادن سیستم و دعوت آنها به استفاده از پلتفرم Skylake اعلام شده و سازندگان نیز تمام تلاش خود را داشته‌اند تا بتوانند این محصولات را به اندازه‌ی کافی قدرتمند و زیبا طراحی کنند که توجه کاربران جلب گردد.

  در کنار این حافظه‌های رم، یکی دیگری از بهترین محصولاتی که کینگ‌مکس آن را معرفی کرده، حافظه‌های فلش فوق باریک PJ-05 OTG می‌باشد که در اندازه‌های 3.2×1.2×0.7 سانتی‌متر تولید شده و اگر مراقب آن نباشید، احتمال گم شدن آن نیز وجود دارد! البته در مورد ظرفیت این حافظه‌ها جای نگرانی نیست و سازندگان قصد دارند آنها را در حجم‌های مختلف تولید نمایند تا حق انتخاب بیشتری نیز وجود داشته  باشد. اما یکی از مواردی که سبب شده تا حافظه‌های PJ-05 OTG مورد توجه بسیاری از کاربران قرار بگیرد، پشتیبانی همزمان این حافظه‌ از رابط‌های USB و Micro USB می‌باشد و این یعنی کاربران به سادگی می‌توانند این حافظه را به کامپیوتر شخصی و یا گوشی‌هوشمند خود متصل نمایند.

  فصل بهار می‌تواند بهترین زمان برای خرید بسیاری از قطعات کامپیوتری باشد و به دنبال همین موضوع هم شرکت کینگ‌مکس در بحبوحه‌ و جدال شرکت‌های مختلف بر سر معرفی هاردهای جامد سریع‌تر، سازندگان از هاردهای جامد بسیار ارزان‌قیمت SATAIII SSD SMQ رونمایی نموده‌اند که از تکنولوژی TLC NAND Flash در آن استفاده شده و در حجم‌های 120، 240 و 480 گیگابایتی تولید خواهند شد. البته باید اشاره داشته باشیم که این هارد جامد با اتصال از طریق رابط SATA III به سیستم کاربران نمی‌تواند آن سرعتی که تصور می‌کنید را داشته باشد، اما وجود حافظه‌های TLC NAND Flash می‌تواند عملکرد بسیار بهتر آن از هاردهای مکانیکی بازار را تضمین نماید. همچنین این هاردها می‌تواند مناسب بسیاری از افرادی که تنها به دنبال سیستمی سریع هستند، مناسب باشد و شاید در آینده نیز شاهد به کارگیری آنها در بسیاری از محصولات پایین‌رده بازار باشیم.

  لینک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=37189


 

شواهد فسیلی از یک ابرنواختر در کف دریا کشف شد

چهارشنبه 24 شهریور 1395 09:53 ب.ظ

 

شواهد فسیلی از یک ابرنواختر در کف دریا کشف شد

 • شواهد فسیلی از یک ابرنواختر در کف دریا کشف شد

  ابرنواختر ها پرجرم‌ترین ستاره های عالم هستند که با انفجار عظیمی از بین می‌روند. شاون بیشاپ «Shawn Bishop» یک فیزیکدان معروف از دانشگاه فنی شهر مونیخ در آلمان است که تحقیقات خود را معطوف به یافتن شواهدی از ابر نواختر ها (supernovae) در مکان‌های مانند کف دریاها کرده است. این دانشمند پس از سال ها تلاش، موفق به کشف شواهد فسیلی از این رخداد در رسوب‌های کف اقیانوس شده است. با گجت نیوز همراه شوید.

  اولین شواهد ابرنواختر

  اولین شواهد، مربوط به انفجار ابرنواختری در کهکشان راه شیری است که در سال ۱۰۵۴ میلادی گزارش شده بود. اسناد ثبت شده چینی‌ها، ژاپنی‌ها و سرخپوستان آمریکا که این اسناد را ثبت کرده بودند، نشان می‌دهند که درخشندگی این اجرام کیهانی به اندازه کافی زیاد و برای مدتی به هنگام روز نیز قابل مشاهده بوده است. مکان این جرم در آسمان مطابق است با جرم گسترده و عجیبی که سحابی خرچنگ نامیده می‌شود، بعدها معلوم شد این جرم ابرگازی عظیمی است که در تمام گستره طیف الکترومغناطیسی، از امواج رادیویی گرفته تا پرتوی X و پرتوهای گاما، انرژی شدیدی منتشر می‌کند.

  ابرنواختری که در کهکشان ما ثبت شد، ابرنواختر تیکو نامیده می‌شود که در سال ۱۵۷۲ میلادی دیده شد و اخترشناس سرشناسی به نام تیکوبراهه «Tycho Brahe» به طور گسترده‌ای آن را مطالعه کرد. این جرم نیز به قدر کافی نورانی بوده و به هنگام روز نیز قابل رویت بوده است. در سال ۱۶۰۴، افتخار رصد ابرنواختر سوم در کهکشان ما، نصیب کپلر شد. این ابرنواختر گرچه از ابرنواختر تیکو کم فروغتر بود اما از هر جسم ستاره‌ای در آسمان نورانی‌تر دیده می‌شد.

  به تازگی محققان آلمانی موفق به شناسایی شواهد فسیلی از یک ابرنواختر در کف اقیانوس شده‌اند. شاون بیشاپ توانسته آثار یک ایزوتوپ آهن را در روند انفجار یک ابرنواختر، که در حدود 2.2 میلیون سال پیش تولید شده، شناسایی کند.

  او در جستجوی  ایزوتوپ آهن 60 بود. این ایزوتوپ در روند انفجار یک ابرنواختر تولید می‌شود، این دانشمند این طور فرض می‌کند که با گذر ذرات آهن 60 از اتمسفر زمین، دچار زنگ‌زدگی و تبدیل به رسوب شده‌اند. این رسوبات در کف دریا ته‌نشین شده و توسط باکتری خاصی به‌ نام «Magnetotactic bacteria» ، برای ایجاد ذخیره مغناطیسی به منظور شناسایی میدان‌های مغناطیسی، تغذیه می‌شود. بیشاپ با تمرکز این ذرات در دیگر نمونه‌های هسته، از یافتن مدرکی که 2.2 میلیون سال پیش در خوشه عقرب قنطورس منفجر شده بود، اطمینان حاصل کرد. او اتم‌های آهن 60 را به وسیله طیف‌سنج جرمی شتاب‌دهنده با انجام آزمایش نمونه‌های هسته رسوبات، در بقایای فسیل‌های باستانی شناسایی کند.

  در اوایل سال 2016 آنتون والنر «Anton Wallner» محققی از دانشگاه ملی استرالیا به نتایج مشابهی دست یافته بود. او موفق شد دوره‌ خاصی را از روی شواهد فسیلی تعیین نماید که در آن ستارگانی که تقریبا نزدیک زمین قرار دارند، دچار پدیده سوپرنوا یا انفجار ستاره‌ای شده‌اند. به اعتقاد او در حدود 2.5 میلیون سال قبل یک ابرنواختر خاص سبب بروز عصر یخبندان در دوره پلیستوسن «Pleistocene era» شده است.


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات